Pasyvus Ethernet atšakotuvas sniffer'iui

Kadangi hub'us masiškai išstūmė switch'ai, diagnostika sniffer'io pagrindu pasidarė labai nedėkingas užsiėmimas. Jei reikia — tai yra racijos paburti su gabaliuku kabelio ir pora RJ45 lizdų. Nes netgi 100 Mbit tinkle pakanka tiesiog prijungti tinklo kortos RX kontaktus prie atitinkamos laidų poros.

Internete tai vadinama "passive tap". Toli gražu ne naujiena. Tenoriu pasigirti konstrukcija ir gamyba.

Schemą neseniai radau http://www.snort.org/docs/tap/:


(originalo nebėr, bet archive.org tebeturi)

Reikėjo dviejų egzempliorių. Dalys: S/UTP patch kabelis, ilgis bent pusė metro, nes su trumpesniais nepatogu; du tekstolito gabaliukai, apie 7.5 x 4.5 cm, iš bėdos tiks ir be folijos; šeši lituojami RJ45 lizdai. Idėja tokia, kad kabelis kerpamas pusiau, nukirptas galas pilnavertiškai jungiamas prie vieno lizdo, o kiti du lizdai — tik prie atitinkamos laidų poros. Blogiausiu atveju tinka naudoti vietoje prailgintuvo.

Norisi civilizuotesnio proceso. Su Orcad 9.2 išsidėliojau lizdus (jei teisingai pamenu — teko juos nusipiešti) bei įvairias skyles. Tada pasilikau vien sluoksnį "Drill Drawing":


(siūlau PDF versiją — galima iškart spausdinti ir nesirūpinti dėl mastelio)

Šitas daiktas atsispausdinamas ant popieriaus, simboliškai priklijuojamas ant gerosios tekstolito pusės ir kiaurai popierių gręžiamos skylės. Lieka montavimas.

Štai kabelio galas apiformintas ir pritvirtintas, lizdų korpusai prilituoti. Jei folijos nėra, lizdus užuot litavus teks priklijuoti.

Folija buvo panaudota kaip bendra "žemė" ir galbūt šioks toks ekranas. Prie jos lituojamas kabelyje esantis bendro ekrano kontaktas ir lizdų korpusai: naudojant atitinkamai ekranuotus kabelius pasiklausymui, visi ekranai susijungs tarpusavyje, kas atitinka vientisą ekranuotą kabelį.

Idant folija kuriuo nors netikėtu momentu neužtrumpintų lizdų kontaktų, gabalas aplink buvo iš akies prapjautas ir atluptas. O ir lituoti darosi lengviau.

Jau galima naudotis! Rodyklės rodo pasiklausomų duomenų kryptį pagrindinio lizdo atžvilgiu.

Galutinis akcentas: blogojoje pusėje paslėpkim kontaktus bei laidus — nuo mechaninių pažeidimų ir užtrumpinimo pašaliniais daiktais. Kadangi tekstolito nebeturėjau, pasigriebiau gabalą nuravėtos vienpusės plokštės. Beje, ravėjimo metu perkaitinta folija atsiklijavo, tad buvo nesunku ją nulupti galutinai.

"Sumuštinis" sutvirtintas tais pačiais plastikiniais dirželiais. Vienoje pusėje atstumą palaiko pirmųjų dirželių spynos, kitoje prireikė papildomų tarpinių.

Va ir viskas. Daigtas buvo sėkmingai panaudotas, matuojant paketų vėlinimus realiame tinklo įrenginyje. Duomenis surenkantis kompas vos spėjo, nes buvo skystokas :)

Berods, jei bent vienoje pusėje įmanoma pareikalauti half–duplex režimo, tai gyvenimas turėtų palengvėti. Netikrinau.

2008.11.13, saimhe